De brand op het militair oefenterrein tussen Budel en Weert heeft inmiddels het vliegveld Kempen Airport bereikt, laat een woordvoerder van het vliegveld weten. “Het vuur dreigt over te slaan op onze kerosinetanks. De brandweer is hier met acht blusvoertuigen aan het blussen.”
Het vliegveld is inmiddels gesloten. Vliegtuigjes die op Kempen Airport willen landen, moeten uitwijken naar omliggende vliegvelden.
De brand begon op het militair oefenterrein Weerter- en Budelerbergen in Weert, net over de provinciegrens bij Budel. Aan de Geuzendijk bevindt zich het vuur, maar de rook is in de wijde regio te zien. In Cranendonck is de rook bovendien te ruiken.
De Weerter-en Budelerbergen is een bosrijk gebied met heiden en droog stuifzand. Het natuurgebied is 912 hectare groot en strekt zich uit van Weert tot Cranendonck in Noord-Brabant. De legerplaats Budel beslaat een groot deel van het natuurgebied en is eigendom van het Ministerie van Defensie. Een ander deel met wandelroutes is open voor het publiek.
Download de gratis app van Cranendonck24 en mis niets → Apple | Android