Luister
muziek
07 April 2026 08:30
Deel dit artikel:

Bekeravontuur voorbij voor sv Budel, GSV’28 blijken maatje te groot

In een niet al te beste wedstrijd heeft sv Budel maandag het onderspit moeten delven tegen het Limburgse GSV'28 uit Genhout. De opkomst was echter geweldig, want zo’n 700 toeschouwers kwamen af op deze zonnige tweede paasdag in Budel. De spelers werden voor aanvang van de wedstrijd zelfs verwelkomd door een spectaculaire vuurwerkshow. Helaas voor Budel bleef de historische bekerwinst uit, waarmee ze zich hadden kunnen plaatsen voor de Eurojackpot KNVB Beker van het komende seizoen.

cranendonck24
  / / Redactie
Advertentie

De wedstrijd verliep echter niet zonder strijd. Ondanks dat sv Budel de hele wedstrijd bleef knokken voor een goed resultaat, was GSV'28, zowel technisch als fysiek, net iets beter. De gemiste kans voor Budel was groot, want bij winst had de ploeg zich kunnen kwalificeren voor het prestigieuze bekertoernooi. Maar het mocht niet zo zijn.

Blessuregolf en tactiek van Budel

SV Budel kampt nog steeds met een vervelende blessuregolf. Ook vandaag ontbraken maar liefst acht spelers. Dit gemis was merkbaar, vooral in het voetballend vermogen van het team. Trainer Bonnema besloot met een vijfmans verdediging te beginnen en liet GSV'28 het initiatief nemen. Budel begon aanvallend niet slecht, want in de eerste minuten dreigde het al. Spits Seijkens was dichtbij een grote kans, maar kon de bal niet goed meenemen om alleen op doel af te gaan.

GSV neemt het initiatief

Na deze eerste dreiging nam GSV'28 al snel het initiatief in de wedstrijd. In de 27e minuut kwam er een strakke voorzet vanaf de linkerkant, maar de GSV-spits schoot de bal naast. Even later was het keeper Smolenaars van sv Budel die zich herstelde na een foutje, maar de druk van de gasten bleef. Net voor rust kwam GSV op voorsprong, toen de spits een voorzet vanaf rechts keurig in de goal kopte. Nog een kopkans voor GSV ging voorlangs, en de ruststand was 0-1.

Een sterker Budel na rust

Na rust toonde SV Budel meer strijd. De ploeg kwam beter in de wedstrijd en zette GSV’28 af en toe onder druk. Trainer Bonnema wisselde aanvallend door Sam Lamers en Sem Stevens in te brengen voor Tim Berndsen en Bas Bergmans. Kort na rust kreeg sv Budel zijn eerste echte kans, maar het schot van Wilgard Vos ging via een voet in het zijnet.

GSV blijft solide

In een tegenaanval bracht keeper Smolenaars redding op een ver afstandsschot van GSV. In de 71e minuut kwam er weer een goede redding van keeper Luuk Smolenaars, die een schot van dichtbij pareerde. Budel probeerde alles door centrale verdediger Wouter Spee naar voren te sturen en met lange ballen alles of niets te spelen. Ondanks de grote inzet van de thuisploeg viel de bal telkens net niet goed of zat er telkens een verdediger van GSV tussen.

In de laatste minuten kwam Gijs Bergmans in de ploeg voor Stan van Leeuwen. Maar ondanks alles wat sv Budel nog probeerde, gaf GSV geen krimp. Na 95 minuten floot de goed leidende scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd, met een verdiende overwinning voor GSV'28.

Trots op het bekeravontuur

Hoewel het resultaat tegen GSV niet in het voordeel van Budel was, kan de ploeg trots zijn op de manier waarop ze zich hebben verdedigd en gestreden in dit bekeravontuur. De nederlaag betekent dat SV Budel niet doorgaat naar de volgende ronde, maar het heeft het publiek laten zien dat het team in staat is om te vechten tegen grotere tegenstanders.

Aankomende zondag komt vv Chevremont op bezoek in Budel, een team dat zich in de top van de competitie bevindt. SV Budel zal er alles aan doen om de punten in eigen huis te houden en de goede lijn door te trekken in de reguliere competitie.

Download de gratis app van Cranendonck24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie