Iedere donderdagmiddag klinkt er gehak, gelach en geschuur in het beeldhouwatelier op De Smelen nummer 6 in Maarheeze. De zes vrouwen van beeldhouwgroep 'De Smelen' werken dan met veel plezier aan hun beelden. Het is tijd om hun werken tentoon te stellen. Dat doen ze in Weert.
Ieder heeft daarbij haar eigen stijl; grote of kleine beelden, zowel abstract als figuratief, beelden voor binnen of buiten. Dit is afhankelijk van het soort steen; marmer, serpetijn, albast of speksteen. Alle beelden worden met de hand gemaakt. De meesten hebben jaren les gehad en enkelen beginnen pas. Hen wordt nu de fijne kneepjes van het beeldhouwen bijgebracht, door de ervaren beeldhouwers.
Eerst hakken, dan raspen, schuren en uiteindelijk polijsten. Kortom: steeds meer verfijning. Daarna worden de beelden in de was gezet en wordt er (niet schrikken) een gat in het beeld geboord, zodat het beeld op een sokkel gezet kan worden. Dit gebeurt door middel van een pin, die ook in de sokkel zit. Het uitzoeken van een sokkel luistert nauw, de juiste sokkel geeft het beeld een extra dimensie. Dit alles is veel werk en het resultaat mag er dan ook zijn.
Een lid van onze groep, Frida van Gansewinkel, exposeert hier ook haar schilderijen.
Misschien ben je bij het lezen van dit artikel zelf enthousiast geraakt. De eigenaresse van het beeldhouwatelier, Rinie Meeuwissen, verzorgt ook workshops.
Binnenkort stelt de groep hun beelden tentoon. Dat doen ze in de Theuniskapel aan de Altweerterkapelstraat 6 in Weert, op pinksterzondag 8 juni en -maandag 9 juni. De openingstijden zijn van 11.00 tot 17.00 uur. De muzikale omlijsting bij de opening van de expositie wordt verzorgd door het muzikale duo Rubyn (Ruben en Jasmijn Heijnsbroek).
De leden van de beeldhouwgroep zijn Elly van der Linden, Frida van Gansewinkel, Jannie Heijnsbroek, Maria Snijders, Marjo Beeren en Rinie Meeuwissen.
Download de gratis app van Cranendonck24 en mis niets → Apple | Android