Luister
muziek
16 Mei 2025 14:27
Deel dit artikel:

Hier in Budel crashte 80 jaar geleden een vliegtuig, dochter van piloot bezoekt de plek nu

De Amerikaanse Laura Fry uit Chicago bezocht Budel afgelopen donderdag. Aan de Schoordijk crashte het vliegtuig van haar vader ruim tachtig jaar geleden. Haar vader, Dwight Allen Fry, vloog in 1943 in een gevechtsvliegtuig een escortmissie voor bommenwerpers toen het misging en hij uit het vliegtuig sprong.

cranendonck24
  / René Vos
Advertentie

In een gevechtsvliegtuig genaamd Thunderbolt vloog Dwight Allen Fry op 14 oktober 1943 een escortmissie voor B-17-bommenwerpers richting Duitsland. Boven Budel raakt hij verwikkeld in een luchtgevecht met een Duitse jager die het toestel verwoestend raakte.

Fry besloot uit zijn vliegtuig te springen en landde met zijn parachute nabij het huidige azc. Het vliegtuig dook in een duikvlucht richting de Schoordijk, waar het met een buiklanding crashte.

Dwight Allen Fry werd met hulp van het verzet de grens over gebracht en keerde na een intense tocht, waarbij vele levens op het spel stonden, via België en Frankrijk uiteindelijk weer veilig terug in Engeland.

Geroerd bedankte Laura Fry afgelopen donderdag de mensen die met gevaar voor eigen leven haar vader hielpen. Daarmee sluit ze bovendien een periode van verdriet af. Haar vader was na de oorlog nooit meer zichzelf.

Download de gratis app van Cranendonck24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie