Als huidtherapeute is Anke van Mierlo van Huid.Care een nieuwe discipline in gemeente Cranendonck. In haar praktijk in Soerendonk behandelt ze patiënten met een zieke of beschadigde huid.
Ze stelt zich voor: “Als huidtherapeute heb ik een vierjarige hbo-opleiding afgerond. Ik behandel patiënten met een zieke of beschadigde huid." Sinds februari 2020 doet ze dat in haar praktijk in Soerendonk. Denk hierbij aan oedeemtherapie. Mocht er bijvoorbeeld te veel vocht in de armen, benen of ergens anders in het lichaam zitten, dan kan ze dat wegmasseren. Dat gebeurt door middel van manuele lymfedrainage. Maar ook door ambulante compressietherapie, ofwel het zwachtelen.
Ze doet ook aan littekentherapie. Hierbij wordt een trekkend of niet mooi sierend litteken verbeterd. Daarnaast kan ze steunkousen aanmeten en leveren. “Als huidtherapeute behandel ik ook acne, pigmentstoornissen en zorg ik voor huidverbetering”, vertelt Anke.
Borstkankerpatiënten
“Een groot gedeelte van mijn werk bestaat uit de nazorg van borstkankerpatiënten. Denk hierbij aan het wegmasseren van vocht in deze regio, maar ook aan littekentherapie en als het nodig is compressietherapie, met daarbij het aanmeten van een steunkous. Ook verzorg ik patiënten met een ulcus cruris, ofwel een open been. Ik doe dan een stukje wondzorg en daarna het zwachtelen van het been. Mocht het nodig zijn, dan kan ik daarna een therapeutisch elastische kous aanmeten.”
Contact opnemen
Als huidtherapeute is ze direct toegankelijk, wat inhoudt dat je zonder verwijzing bij haar terecht kan. Denk je dat Huid.Care iets voor je kan betekenen, neem dan contact op via 06-83594095 of info@huid.care.
Download de gratis app van Cranendonck24 en mis niets → Apple | Android